Перевірка Фактів

Рейтинг перевірки фактів

Кожна перевірка фактів на top-ai.com.ua оцінюється, щоб допомогти читачам швидко переконатися в достовірності заяви. Читачі часто запитують, чому ми не використовуємо просто «правда» або «неправда».Іноді перевести достовірність тонкої теми чи події в однослівну оцінку може бути важко, навіть ввести в оману. Тому ми використовуємо ширший спектр оцінок. Ми завжди прагнемо бути точними, точними та чесними.Важливо звернути увагу на те, що на кожній перевірці фактів чітко написано «Претензія». Конкретне формулювання цієї заяви – це те, що оцінюється в рейтингу.Ось вичерпний список рейтингів, які ми використовуємо, і їх визначення:

Дослідження в роботі
Цей рейтинг використовується зі сторінками, які представляють елементи, які ми зараз досліджуємо, але ще не дійшли висновку для публікації.
Правда
Цей рейтинг вказує на те, що основні елементи заяви є доказово правдивими.
Переважно правда
Цей рейтинг вказує на те, що основні елементи претензії є явно правдивими, але деякі допоміжні деталі претензії можуть бути неточними.
Суміш
Цей рейтинг вказує на те, що твердження містить значні елементи як правдивості, так і хибності, тому його неможливо справедливо описати будь-яким іншим рейтингом.
Переважно неправда
Цей рейтинг вказує на те, що основні елементи претензії явно неправдиві, але деякі допоміжні деталі претензії можуть бути точними.
Помилковий
Цей рейтинг вказує на те, що основні елементи заяви є явно неправдивими.
Бездоказовий
Цей рейтинг застосовується до твердження, для якого ми вивчили наявні докази, але не змогли прийти до правдивого чи хибного визначення, тобто докази є непереконливими або суперечать самі собі.
Безпідставно
Цей рейтинг стосується заяви, яку ми дослідили, але не знайшли доказових доказів на її підтримку. Такі заяви зазвичай походять із чуток, припущень або безпідставних чуток.
Застаріла
Цей рейтинг застосовується до елементів, для яких подальші події зробили їхню початкову оцінку істинності нерелевантною наприклад, умову, яка була предметом протесту, було виправлено, або ухвалення суперечливого закону було згодом скасовано).
Помилка
Цей рейтинг використовується для фотографій і відео, які є « справжніми» тобто не є продуктом, частково чи повністю, цифрових маніпуляцій), але, незважаючи на це, вводять в оману, оскільки супроводжуються пояснювальним матеріалом, який неправдиво описує їх походження, контекст та/або значення.
Правильне присвоєння
Цей рейтинг вказує на те, що процитований матеріал мовлення чи текст) було правильно приписано особі, яка його висловила або написала. 
Неправильно віднесено
Цей рейтинг вказує на те, що цитований матеріал (мовлення чи текст) було неправильно приписано особі, яка не говорила і не писала його.
Легенда
Цей рейтинг найчастіше асоціюється з елементами, які описують події настільки загальні або недостатньо детальні , що вони могли статися з кимось, десь, у якийсь час, і тому по суті є недоказовими.
Шахрайство
Цей « рейтинг» не є рейтингом правдивості, а скоріше вказує на сторінки, які описують подробиці перевірених шахрайств.
Символ переробки, символ, тенісний м'яч
Законно
Цей рейтинг описує автентичні, законні пропозиції чи ініціативи, доступні споживачам або представникам громадськості.
Позначено як сатира
Цей рейтинг вказує на те, що твердження походить від вмісту, описаного його творцем та/або ширшою аудиторією як сатира. Не весь вміст, описаний його творцем або аудиторією як «сатира», обов’язково є сатирою, і цей рейтинг не робить різниці між «справжньою» сатирою та вмістом, який не може бути ефективно визнаний або зрозумілий як сатира, незважаючи на те, що він позначений як такий.
Виник як сатир
Цей рейтинг відноситься до вмісту, який спочатку надійшов із сайту, названого сатирою, але пізніше був позбавлений деяких сатиричних позначок, перепакований і опублікований в іншому місці. Цей рейтинг також стосується вмісту, який не обов’язково позначається як сатира, але який, незважаючи на це, сприймається аудиторією як сатиричний, як-от вміст із The Onion.
Відкликати рейтинг значок
Відкликати
Цей рейтинг застосовується до повідомлень про відкликання справжнього продукту.
Килимок, Броня, Наконечник стріли
Загублена легенда
Ці легенди насправді не втрачені — ми весь час знали, де вони були! Ми створили The Repository of Lost Legends (скорочено TRoLL) для тих із вас, хто не дозволяє правді стати на шляху гарної історії. Якщо у вас є смак до незвичайного й таємничого (і ви можете трохи забути про свою недовіру), спробуйте деякі з цих дорогоцінних каменів.
Фейк (Підробка)
Цей рейтинг стосується фотографій і відео, які були оброблені за допомогою цифрового редагування або створені з нуля за допомогою CGI (комп’ютерні зображення) або програмного забезпечення AI (штучного інтелекту), таким чином, що вони передають неправдиве або оманливе повідомлення або відверте спотворення реальності .